Gostyń. Strefa Militarna. Podrzecze. Lipiec 2015

Od 10 lipca nasza fundacja była gościem w Gostyniu.
Rozpoczął się tam największy w Polsce - Zlot Grup Rekonstrukcyjnych i Historycznych Pojazdów Wojskowych - "Strefa Militarna".
Pod Gostyń przyjechało prawie 100 grup z Polski i zagranicy, razem prawie 900 rekonstruktorów.
Większość grup przywiozła ze sobą oryginalne uzbrojenie - czołgi, armaty i samochody z epoki.
W tym roku nie sposób było zliczyć „perełki”.
Niewątpliwie sobota była dniem pełnym atrakcji. Rekonstruktorzy nie dawali odetchnąć widzom. Co rusz odbywały się inscenizacje i pokazy.
Przygotowane pieczołowicie dioramy wzbudzały podziw.
Tegoroczny Zlot obfitował w nowości - pierwszą z nich była nocna gra terenowa, który rozpoczęła się w czwartek o godz. 22.00.
Przygotowane przez organizatorów atrakcje takie jak pokaz kobiecej mody mundurowej lat 30-40, a także dziennik strefowy „Wojenne Historie. Strefa Militarna”, czy Kino „Słońce” to dowód na to ,że impreza była przygotowana na najwyższym poziomie a organizatorzy stanęli na wysokości zadania.
Wieczorem w zachwyt wprowadziła inscenizacja Budziszyn 1945. Widzowie, którzy tego dnia odwiedzili Strefę, na pewno byli zadowoleni.
Do niedzieli rekonstruktorzy przygotowali ponad 10 inscenizacji bitew i potyczek z okresu II wojny światowej. "Kampania wrześniowa 1939", "Budziszyn 1945" czy "Normandia 1945" - inscenizacje takich wydarzeń z okresu II wojny światowej.

Dziękujemy za weekend pełen wrażeń, nocnych rozmów przy blasku ogniska , ciepłej i przyjacielskiej atmosfery.
Zapraszamy do fotogalerii zaprzyjaźnionych z naszą fundacją oraz polecamy strony naszych przyjaciół...wszystkim pozostałym również wielkie dzięki i pozdrowienia
Strefa Militarna - strona domowa ;
Katarzyna Krzyżańska fotografia ;
Monika Krzyżańska fotografia ;
GRH Dressed for Duty ;
82nd Airborne Division "Jack of Diamonds" Reenacment Group ;
GRH 2nd Rangers;
Odkrywca Maciej Bożydar Lipiński
https://www.facebook.com/maciej.b.lipinski?fref=ts